Wybór projektu

Dom buduje się zazwyczaj raz w życiu, dlatego też trzeba się dobrze zastanowić nad tym, jak on ma wyglądać, aby spełnił nasze oczekiwania w 100% i cieszył oko przez kolejne 60 lat. Nie oszukujmy się – wygląd ma znaczenie, dlatego ważny jest kształt budynku, dachu, elewacja, zastosowanie nowoczesnych materiałów typu kamień, który prezentuje się wyśmienicie. Jeśli o czymś zapomnimy raczej nie będzie możliwości cofnięcia czasu i poprawy, no chyba że chodzi o jakieś powierzchowne poprawki – wtedy da się zrobić.

 

Druga kwestia to rozmieszczenie pomieszczeń, ich wielkość. Chcesz mieć w przyszłości trójkę dzieci? To pomyśl o tym od razu i nie wybieraj projektu domu, który zawiera tylko trzy pokoje. Niby logiczne, ale nie wszyscy o tym myślą zawczasu.

 

Trzecia sprawa, równie istotna to garaż. Są dwie opcje – wybrać można projekt domu, przy którym jest już dobudowany garaż lub dom bez garażu. Ale jeśli mamy samochód, to chyba lepiej mieć garaż. Niby można w późniejszym czasie wybudować oddzielny garaż, ale wtedy potrzebne będą do tego odpowiednie papiery, pozwolenia no i znowu koszty. A czy wielkość działki na taką budowę pozwoli? To też inna kwestia. Więc dla wygody i późniejszego spokoju zalecamy projekt z garażem.

 

Projektu domu szukaliśmy w sieci. Na początku braliśmy pod uwagę szeregówkę i spodobał się nam ten projekt.

 

 

Niestety stwierdziliśmy, że nigdy nie wiadomo na kogo obok trafmy, a nie buduje się domu po to, aby nie móc swobodnie wyjść do ogrodu czy zaprosić znajomych na grilla, bo komuś będzie hałas lekki przeszkadzał. Więc szukaliśmy dalej i znaleźliśmy ten projekt.

 

 

Fajny domek, nowoczesny o ciekawym rozłożeniu. Niestety nie miał garażu ani balkonu. Taras oczywiście to podstawa, ale balkon też by się przydał. Dom ten miał oddzielne wejście na samą górę, co widać na zdjęciu, jednak dla nas to zbędne. Więc szukaliśmy dalej. Co nas urzekło ostatecznie i na co się zdecydowaliśmy? Na ten projekt.

 

 

Uwielbiamy proste, nieskomplikowane konstrukcje, które cechuje minimalizm i nowoczesność. Duże okna, wyjście na taras, garaż i balkon (z drugiej strony), dodatkowy podjazd. Dwa piętra i 4 duże pokoje w tym oddzielna kuchnia z jadalnią. Przestrzeń jest dla nas ważna, bo planujemy powiększyć rodzinę. Co jest plusem tego projektu – dużo odgrodzonej, wolnej, zielonej przestrzeni, na której dzieci będą się bawiły. Oddzielne wyłożony płytkami obszar tarasowy. Zanim znaleźliśmy ten projekt przepatrzyliśmy ich naprawdę dużo, ale warto rozpatrzyć każdy szczegół, bo on ma znaczenie. Są biura architektoniczne, które oferują projekty z możliwością przeróbki. To też fajna opcja. Szukajcie na różnych stronach i pamiętajcie, aby kupić projekt z kosztorysem! I to od sprawdzonej, pewnej firmy!