Rodzaje kominów – co warto wiedzieć

 

Kominy są na tyle nieciekawym elementem naszego domu, że większość osób nie zwraca na nie najmniejszej uwagi. Zaczną interesować się nimi dopiero gdy będą sami musieli decydować o tym jaki komin wybrać do swojego domu. I w tym artykule pokażę Ci jakie są 3 główne typy kominów. W część z nich zaopatrzysz się w sklepie sklep.auroks.pl/kominy-systemy-kominowe/ , który oferuje nie tylko wysokiej jakości kominy, ale również pomoc specjalistów.

 

 

3 rodzaje kominów

Tak naprawdę istnieją 3 główne rodzaje kominów:

  • murowane;
  • ceramiczne;
  • stalowe.

 

Dach i komin

 

Ponadto istnieją tak zwane kominy hybrydowe, które są połączeniem kominów ceramicznych i stalowych. Jednak co powinieneś wiedzieć o poszczególnych rodzajach kominów?

  • Murowane – one są najcięższe, najpopularniejsze i najtańsze. Wiele osób je wybiera choćby z przyzwyczajenia. Jednocześnie mają one wiele wad – jakość komina murowanego zależy tak naprawdę od osoby, która ten komin buduje. Jeżeli wynajmiesz kiepskiego fachowca, to możesz nie mieć odpowiedniego ciągu i generalnie taki komin nie będzie najlepszej jakości.
  • Ceramiczne – z pewnością najtrwalsze. Producenci dają często na kominy ceramiczne nawet 30 lat gwarancji. To jasny sygnał mówiący o tym jak trwałe są te produkty i są świetnym wyborem dla wszystkich osób, które myślą długoterminowo.
  • Stalowe – najlżejszy typ komina. Są też stosunkowo tanie, wiele firm udziela na nie 10 lat gwarancji. Jednak wielu osobom nie podoba się ich wygląd.

 

 

Każdy rodzaj kominów ma swoje wady i zalety. Ja osobiście najbardziej lubię kominy ceramiczne. Przede wszystkim za swoją prostotę, łatwość montażu (zajmuje tylko kilka dni), jakość, oraz trwałość. Nie przepadam za remontami, dlatego budując komin myślę o tym, żeby jak najdłużej mi on służył bez żadnych kłopotów.