Spersonalizowane domy, czyli nowoczesne projekty domów

 

Rozwój nowych technologii potrafi być pod pewnym względem przerażający. Jedni się cieszą na myśl o nowych technologiach, a inni się boją. Sam podchodzę do rozwoju techniki raczej optymistycznie, jednak rozumiem osoby, które na myśl o rozwoju odczuwają dyskomfort. Osobiście lubię oglądać nowoczesne projekty domów firmy e-domy.pl/projekty-domow.html , ponieważ wyglądają one genialnie. To piękne połączenie prostoty i elegancji.

Jednak dzisiaj skupię się na rozwiązaniach w jakie nowoczesne projekty domów mogą zostać wyposażone w przyszłości. A skupię się tutaj na temacie personalizacji.

 

Zaprojektowany nowoczesny dom w mieście

 

Spersonalizowane domy – o co tutaj chodzi

  • Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w każdym domu różni domownicy mają swoje preferencje, co do wysokości temperatury, momentu w którym chcą włączyć światło, kiedy robi się ciemniej. Według mnie nowoczesne projekty domów, będą zawierały elementy personalizacji. Już wyjaśniam o co mi chodzi:
  • Dom rozpoznaje kto wchodzi i znajduje się w pomieszczeniu.
  • Nowoczesne projekty domów będą „uczyły” się preferencji każdego domownika. Rozpoznają, że osoba „a” lubi temperaturę 23 stopni, a osoba „b” woli temperaturę 18 stopni.
  • Dostosują się do tego co robisz – zdarza Ci się czasem zasnąć przed telewizorem? Albo komputerem? Inteligenty dom rozpozna, że zasnąłeś i dzięki temu automatycznie wyłączy telewizor, oraz światło.
  • Nowoczesne projekty domów będzie można zaprogramować by coś robiły regularnie, na przykład automatycznie parzyły kawę codziennie o 17:30, dzięki temu gdy wchodzisz do domu masz gotową, idealną do picia kawę.

 

 

To według mnie są rozwiązania, które będą stosowane w nowoczesnych projektach domów w przyszłości. Oczywiście nie wiadomo kiedy staną się bardziej powszechne w użyciu. Jednak jestem przekonany, że w przyszłości stosowanie takich spersonalizowanych ustawień stanie się powszechne. A dzięki takiej prostej zmianie nasze życie stanie się prostsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. A właśnie w tym powinna pomagać nam technologia.